Najlepsze w Polsce zaplecze do treningu

 

Elitarna Szkoła Biathlonu
to najlepsze w Polsce warunki do trenowania biathlonu


Bezpośrednim zapleczem dusznickiej szkoły jest Jamrozowa Polana - jedyny w Polsce obiekt z licencją B IBU. Jest to całoroczne Centrum Polskiego Biathlonu umożliwiające przeprowadzenie pełnego treningu przez cały rok. Obiekt wyposażony jest w 30 stanowiskową strzelnicę, sztucznie oświetlone i naśnieżane trasy, obiekt techniczny z pomieszczeniami do serwisu nart i osprzętu sportowego, jedyne w Polsce nartorolkostrady - również oświetlone, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się internat.

NAJLEPSZE WARUNKI DO TRENINGU W POLSCE

Szkoła dysponuje pełnym zapleczem technicznym

Hala sportowa z siłownią

Hala sportowa z siłownią

Hala Sportowa została oddana do użytku w 2010 roku. Mieści się w centrum miasta przy ulicy Sportowej 2a. To idealna baza treningowa do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz tenisa i tenisa stołowego. W obiekcie znajduje się w pełni wyposażona siłownia oraz sala fitness. Przy hali znajduje się kompleks sportowy Orlik.
Psycholog sportu

Psycholog sportu

SMS Duszniki-Zdrój współpracuje z psychologiem sportu, który zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego sportowca. Trening mentalnyi jest ważnym czynnikiem rozwoju każdego zawodnika, co również przekłada się na jego funkcjonowanie poza sportem.

Odnowa biologiczna

Odnowa biologiczna

Zawodnicy SMS Duszniki-Zdrój objęci są pakietem odnowy biologicznej. Mają dostęp do sauny suchej i parowej, a na co dzień opiekę wykwalifikowanego masażysty. Szkoła współpracuje również ze specjalistami z przychodni sportowo-zdrowotnej we Wrocławiu.
Stypendia sportowe

Stypendia sportowe

Uczniowie otrzymują nie tylko dobierany pod nich sprzęt sportowy, zestaw odzieży ale również stypendia sportowe. ich wysokość uzależniona jest od osiągnięć.
Z II klasą sportową - 550 zł
Z I klasą sportową - 600 zł
Z klasą mistrzowską - 800 zł