WIELKI SUKCES KAMILI ŻUK

NASZA WICEMISTRZYNI ŚWIATA
7 lipca, 2015
Show all

WIELKI SUKCES KAMILI ŻUK

W dalekiej Skandynawii trwają zawody z cyklu „Baltic Cup”. Tym razem rola gospodarzy przypadła Szwedom. W Östersune wystartowali zawodnicy z siedmiu krajów. Polskę reprezentują :

Przemysław Pancerz – UKN Melafir Czarny Bór
Szwajnos Marcin – BKS WP Kościelisko
Jakieła Tomasz – BKS WP Kościelisko
Jakieła Joanna – BKS WP Kościelisko
Piczura Magdalena – BKS WP Kościelisko
Cichoń Kamila – IKN Górnik Iwonicz Zdrój
Żuk Kamila – MKS Duszniki Zdrój

Kamila spisuje się doskonale. W sobotnich zawodach w sprincie zdobyła I miejsce. Dziś jest srebrny medal w biegu na dochodzenie. Takie wiadomości mogłyby do nas docierać każdego dnia. Wierzymy, że Kamilka sięgnie kiedyś po olimpijskie złoto. Warto podkreślić, że w rankingu projektu „Celuj w igrzyska” nasza wspaniała zawodniczka zajęła w sezonie 2014/15 wśród juniorek młodszych I miejsce. Wyprzedziła Paulinę Król z UKN Melafir Czarny Bór o 10 pkt. i Kamilę Cichoń z IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój /SMS Zakopane o 34 pkt. Narodowy Program Rozwoju Biathlonu prowadzony jest pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Przypominam, że Kamila Żuk jest wychowanką trenerów Bogusława Hacusia i Romana Sokali. Dziś mistrzowskich szlifów nabiera też pod okiem wybitnego polskiego zawodnika, prawdziwej sławy biathlonowej, obecnie także trenera – Tomasza Sikory.

No i cóż niedowiarkowie, czyż to nie prawda, że dusznicka Szkoła wychowuje Mistrzów 🙂

Comments are closed.